زمان برگزاری آزمون نمونه دولتی 95-96|96-97

 

سامانه صدای مشاور تحصیلی

مشاوره دهنده تخصصی کارشناسی ارشد

برای تماس با مشاورین  از تلفن ثابت با شماره  9099071611  تماس حاصل فرمایید. 

تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب 

حتي ايام تعطيل 

 

مدارس نمونه دولتی بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش ایجاد شده و دانش‌آموزانی که در این مدارس شرکت می‌کنند باید ضوابط خاصی داشته باشند. 

اولین شرط برای ثبت نام در این مدارس آزمون ورودی است که توسط استان‌ها برگزار می‌شود. بر همین اساس در سال جاری داوطلبان جهت شرکت در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی برای پایه هفتم می‌توانند نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. 

وی با بیان اینکه دانش‌آموزانی که برای پایه هفتم شرکت می‌کنند حداقل معدل 15 را دارا باشند، با توجه به ظرفیت این مدارس تعداد افراد از بالاترین نمره قبولی انتخاب می‌شوند. 

 

 

 

 

به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی با اشاره به اینکه در حوزه های امتحانی راس ساعت ۹ صبح بسته خواهد شد، دانش آموزان باید حداقل ۴۵ دقیقه قبل از شروع آزمون در محل حوزه های امتحانی حضورداشته باشند.

کارت حضور در جلسه آزمون هم اکنون آماده است و داوطلبان با مراجعه  به سامانه اینترنتی سنجش آموزش وپرورش نسبت به دریافت کارت خود اقدام نمایند. تمامی داوطلبان پس از دریافت کارت ورود به جلسه باید به مدارس محل تحصیل خود مراجعه و نسبت به ممهور نمودن کارت به مهر مدرسه اقدام کنند.

داوطلبان در دوره اول متوسطه در مدت زمات ۱۰۰ دقیقه به ۸۰ سوال وداوطلبان در دوره دوم متوسطه در مدت زمان ۱۲۰ دقیقه به ۱۰۰ سوال پاسخ خواهند داد.

دو نوع مدرسه نمونه دولتی داریم که شامل مدارس نمونه مناطق محروم و مدارس نمونه دولتی شهری است. با توجه به مصوبه جدید توسط شورای عالی آموزش مدارس مناطق محروم شامل شرایط ویژه‌ای از جمله خوابگاه و برخی تسهیلات دیگر می‌شوند. 

داوطلبان تا اردیبهشت فرصت دارند نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند و این آزمون در خرداد 96 در سراسر کشور برگزار خواهد شد. 

 

لینک های مرتبط

ثبت نام تیزهوشان

سایت ثبت نام تیز هوشان

زمان ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم

ثبت نام نمونه دولتی

دفترچه آزمون نمونه دولتی

 

 می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره 

زمان برگزاری آزمون نمونه دولتی 95-96|96-97

با سامانه صدای مشاور  

به شماره  9099071611  با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد تماس بگیرید