تخمین رتبه کنکور دانشگاه آزاد 96|نرم افزار تخمین رتبه کنکور آزاد

سامانه صدای مشاور تحصیلی

مشاوره دهنده تخصصی کارشناسی ارشد

برای تماس با مشاورین  از تلفن ثابت با شماره  9099071611  تماس حاصل فرمایید. 

تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب 

حتي ايام تعطيل

تخمین رتبه کنکور دانشگاه آزاد 96|

نرم افزار تخمین رتبه کنکور آزاد

 

 

 

نرم افزار تخمین رتبه سال هاست که برای داوطلبان کنکورآشناست، نرم افزاری که داوطلبان کنکور سراسری و آزاد با وارد کردن درصدهای خود در کنکور، محدوده رتبه ای که ممکن است در کنکور کسب کنند را مشاهده می کنند. ولی همان طور که می دانیم رتبه کنکور معیار مناسبی برای درک شانس قبولی در دانشگاه آزاد نیست. در انتخاب رشته دانشگاه آزاد تراز داوطلب مهم است نه رتبه در سهمیه. به همین دلیل هم هست که شانس قبولی در رشته محل های دانشگاه آزاد را با تراز قبولی می سنجند نه با رتبه در سهمیه.

در نرم افزار تخمین تراز دانشگاه آزاد بزرگ ترین مشکل داوطابان  را برای تخمین شانس قبولی خود در دانشگاه آزاد حل شده است. به این شکل که شما کافیست در ابتدا رشته خود مشخص کنید. به دلیل اهمیت سهمیه و تراز برای داوطلبان کنکور تجربی 96 این امکان را قرار داده ایم که سهمیه خود را نیز مشخص کنند .

نرم‌افزارهای تخمین رتبه‌ی موجود هر‌ساله بعد از اعلام نتایج کنکور به شیوه‌های مختلف با توجه به آمار و ارقامی که از کنکور به‌دست می آید طراحی شده و در دسترس قرار می‌گیرند. نرم‌افزار موجود نیز در ابتدا بر اساس آمار و نتایج سال‌های گذشته طراحی شد و همانند سایر برنامه‌ها در آن تخمین بر‌اساس کنکورهای قبلی و در‌واقع بهتر است بگوییم رتبه‌ی معادل سال‌های قبل را ارائه می‌کرد. جالب است بدانید که در این موارد هم تخمین ارائه شده گاه در برخی بازه‌ها با نتیجه‌ی واقعی هم‌خوانی ندارد که این مورد را در نرم‌افزارهای موجود قطعاً دیده‌اید. در این مورد به جرأت می توان گفت که در تخمین رتبه‌ی سال‌های قبل بی‌نظیر عمل می‌کند.
اعمال سوابق تحصیلی بصورت مثبت در سال 94برای اولین بار باعث شد ترازهای به‌دست آمده در کنکور در بازه‌های مختلف ۲۰۰ عدد و گاه تا ۵۰۰ عدد با سال‌های قبل اختلاف داشته باشد و امسال نیز اعمال سوابق تحصیلی هم‌زمان سال سوم و پیش‌دانشگاهی آن‌هم به‌صورت مثبت و تفاوت چشم‌گیر سطح دشواری پرسش‌ها (که بعد از اعلام نتایج تمام حدس و گمان‌ها را نیز باطل کرد) باعث اختلاف زیاد ترازهای به‌دست آمده با کنکور ۹۴ شد؛ به همین دلیل نرم‌افزارهای موجود هرگز تخمین کنکوری که نتیجه آن اعلام نشده است را در اختیارتان قرار نمی‌دهد و به تخمین بر اساس سال‌های قبل اکتفا می‌کنند.
هر چند نرم‌افزار را با کمترین خطای ممکن برای تخمین بر اساس سالهای قبل آماده کرده بودیم و بر این امر آگاه بودیم و اعلام کردیم که ترازهای سال‌های قبل با امسال قابل‌مقایسه نخواهد بود ( و این مورد در ویژه‌نامه‌ی سازمان سنجش نیز صراحتاً اعلام شد) در لحظات آخر که تصمیم بر ارائه‌ی نرم‌فزار شد به‌جای تخمین رتبه بر اساس سال‌های قبل (همچون سایر مؤسسات) که باعث می‌شود تخمین در معرض اتهام‌های مختلف مبنی بر عدم دقیق بودن قرار نگیرد؛ تصمیم بر ارائه‌ی تراز بر اساس سال ۹۵ گرفته شده است.

سه حالت سهمیه برای داوطلبان کنکور تجربی قابل انتخاب است.
سهمیه عادی :
که شامل دانش آموزانی است که سهمیه منطقه 1، 2 یا 3 را دارند.
سهمیه بسیج فعال :
که شامل دانش آموزانی است که با استفاده از سابقه حضور خود در بسیج مساجد و دانش آموزی توانسته اند امتیازات لازم برای سهمیه بسیج فعال را کسب کنند.
سهمیه ایثارگران و جانبازان :
که شامل فرزندان جانبازان بالای 25 درصد است. سهمیه ایثارگران تراز قبولی را به شدت کاهش می دهد بنابراین کسانی که از سهمیه ایثارگران و جانبازان استفاده می کنند.
برای دو رشته ریاضی و انسانی به دلیل کم بودن تعداد رشته محل های با کنکور امکان انتخاب سهمیه بسیج فعال و ایثارگران وجود ندارد.
نرم افزار تخمین تراز بر اساس تراز حاصل از درصدهای کنکوری های 94 ایجاد شده است. همچنین آمار قبولی استفاده شده از این نرم افزار تراز و آمار قبولی کنکوری های سال 94 است. بنابراین انتظار می رود تا حدودی تغییر در تراز و آمار قبولی کنکور سراسری 95 داشته باشیم. البته واضح است که تراز فقط برای انتخاب رشته های با آزمون دانشگاه آزاد کاربرد دارد و اگر قصد شما ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد و یا ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد است نیازی به محاسبه تراز و رتبه نخواهید داشت.

 

لینک های مرتبط

ثبت نام کنکور سراسری

دفترچه کنکور سراسری

تخمین رتبه کنکورسراسری

ثبت نام کنکور آزاد

زمان برگزاری کنکور سراسری

برنامه ریزی کنکور سراسری

انتخاب رشته کنکور آزاد

 

 می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره 

تخمین رتبه کنکور دانشگاه آزاد 96|

نرم افزار تخمین رتبه کنکور آزاد

با سامانه صدای مشاور  

به شماره  9099071611  با تلفن ثابت و بدون گرفتن کد تماس بگیرید